اطلاعات سفر به شهرکرد

اطلاعات سفر به شهرکرد | بهترین زمان سفر به شهرکرد

04:245230

اطلاعات سفر به شهرکرد

شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری است و برای آن لقب بام ایران را انتخاب کرده اند، چرا که مرتفع ترین مرکز استان کشور است و ۲۰۶۰ متر بالاتر از سطح آب های آزاد جهان قرار دارد. این عوامل باعث شده آب و هوای آن در فصل های گرم سال خنک باشد و برای سفر در این فصل ها تبدیل به یک مقصد عالی شود.
جاذبه های دیدنی
9
خورد و خوراک
8
موقعیت جغرافیایی
7.5
آب و هوای
9

اطلاعات سفر به شهرکرد | بهترین زمان سفر به شهرکرد

( اطلاعات سفر به شهرکرد )

شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری است و برای آن لقب بام ایران را انتخاب کرده اند، چرا که مرتفع ترین مرکز استان کشور است و ۲۰۶۰ متر بالاتر از سطح آب های آزاد جهان قرار دارد. این عوامل باعث شده آب و هوای آن در فصل های گرم سال خنک باشد و برای سفر در این فصل ها تبدیل به یک مقصد عالی شود.

آب و هوای شهرکرد

شهرکرد آب و هوایی نیمه مرطوب معتدل دارد، تابستان های این شهر معتدل اما زمستان های آن بسیار سرد و سخت است. میانگین دمای سالانه در شهرکرد ۱۱٫۵ درجه سانتی گراد بالای صفر است. طبق اندازه گیری های صورت گرفته در ۳۰ سال گذشته کمینه دما ۳۲ درجه زیر صفر و بیشترین دما ۴۲ درجه بالای صفر بوده است. سردترین و گرم ‌ترین ماه‌ های شهرکرد دی و مرداد می ‌باشد. میزان بارش در زمانی که کشت صورت می ‌گیرد به جز ماه‌ های اردیبهشت و فروردین نزدیک به صفر است.

بهترین زمان سفر به شهرکرد

در ادامه راهنمای سفر به شهرکرد به شما می گوییم که هر زمان به این شهر سفر کنید زیبا و خاطره انگیز خواهد بود. البته به شما پیشنهاد می کنیم که تابستان و زمان گرم سال را برای سفر به آن انتخاب کنید. اگر علاقه مند به ورزش اسکی و یا برف بازی هستید نیز اواخر پاییز یا زمستان می تواند برای شما مناسب باشد.

موقعیت جغرافیایی شهرکرد

شهر کرد در شرق رشته کوه های زاگرس قرار دارد و مهم ترین ارتفاع آن کوه جهان بین با ارتفاع بیش از ۳۳۰۰ متر است. شهرستان شهرکرد از شمال با شهرستان ‌های سامان و بِن، از شرق با استان اصفهان، از غرب با شهرستان فارسان و از جنوب با شهرستان‌ های بروجن و کیار همسایه است. در بین این کوه ها دشت های پهناوری جای گرفته اند که بزرگ ترینشان شهرکرد، دست هفشجان و دشت بن هستند. این شهر با ارتفاع بین ۲۰۵۰ تا ۲۳۱۰ متر از سطح دریا، مرتفع ‌ترین شهر ایران است و به همین خاطر به بام ایران معروف است.

خورد و خوراک در شهرکرد

از حدود ۱۵ هزار تا ۴۰ هزار تومان قیمت یک وعده غذا در شهرکرد است. مردمان چهارمحال و بختیاری از قدیم الایام، با طبخ آش شنگ و موچه از مزایای درمانی این غذا، بهره مند می شدند. این گیاهان از اواخر اسفند تا اواخر اردیبهشت در بیشتر نقاط استان قابل برداشت هستند. شنگ و موچه نام محلی یک نوع آش است که با سبزی های کوهی به نام های موچه و شنگ و پاکلاغ و سیر صحرایی درست می شود. برگ های گیاه شنگ از خونریزی معده جلوگیری می‌ کند. با گیاه شنگ، نوعی غذای برنجی نیز طبخ می شود. از دیگر غذاهای محلی انواع کباب، حلیم برنجی، گوش گندم و تاس کباب هستند.

جاذبه های دیدنی در شهرکرد

آبشار زرد لیمه (بوینه)

آبشاری بکر و زیبا در میان کوه های سر به فلک کشیده زاگرس که عشایر نیز از کنار آن عبور می کنند. مراتع سرسبز، آثار باستانیی همچون پل خدا آفرین، ایل راه باستانی، سنگ حجاری شده ۶۰۰۰ ساله که حدود ۷۳ پله از آن باقی مانده است از جاذبه های دیدنی منطقه هستند.

قلعه چالش در

که تنها ۵ کیلومتر با شهر فاصله دارد مجموعه ساخته شده با معماری دوران قاجار و اروپایی است که ستون هایی ایستاده از سنگ و نقش برجسته های دیدنی دارد.

موزه باستان شناسی شهرکرد (حمام پرهیزکار)

قدیمی ترین آثار تاریخی چهارمحال و بختیاری با بیش از ۹ هزار سال قدمت در موزه باستان شناسی شهرکرد نگهداری می شود. از دیگر محتویات موزه ظروف مفرغی ساده و نقش دار در فرم های مختلف شامل کاسه، لیوان، ظروف لوله دار و بشقاب های مفرغی از دوران مادها می باشد. خود ساختمان موزه نیز بسیار تماشایی است.

از دیگر مناطقی که در راهنمای سفر به شهرکرد پیشنهاد می کنیم  ببینید پارک ملی تنگ صیاد، قلعه جونقان یا سردار اسعد بختیاری، قلعه سورک، پل خراجی، پل زمان‌ خان سامان در نزدیکی شهر، خانه ستوده چالشتری، قلعه دزک و قلعه‌ شمس‌ آباد هستند.


13 نوشته
سلام من سارا هستم از بخش اخبار و مقالات شرکت امپریال ترکیه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند