سفر به شهر تاریخی کاپادوکیا

سفر به شهر تاریخی کاپادوکیا | اطلاعات در مورد کاپادوکیا

07:175580

سفر به شهر تاریخی کاپادوکیا

کاپادوکیا در ترکیه منطقه ای توریستی و گردشگری است که جاذبه های فراوانی را به گردشگران پیشنهاد می دهد. با دیدن عکس ها و خواندن جاذبه های بی نظیر و پر از جاذبه کاپادوکیا ترکیه به راحتی این مقصد را در لیست سفرهای خود قرار خواهید داد. چرا که بهترین تجربیات سفر را برای شما به همراه خواهد داشت.
زیبایی
8.5
برای تفریح
6
راحتی
8

سفر به شهر تاریخی کاپادوکیا | اطلاعات در مورد کاپادوکیا

سفر به شهر تاریخی کاپادوکیا

کاپادوکیا در ترکیه منطقه ای توریستی و گردشگری است که جاذبه های فراوانی را به گردشگران پیشنهاد می دهد. با دیدن عکس ها و خواندن جاذبه های بی نظیر و پر از جاذبه کاپادوکیا ترکیه به راحتی این مقصد را در لیست سفرهای خود قرار خواهید داد. چرا که بهترین تجربیات سفر را برای شما به همراه خواهد داشت. در این منطقه نه تنها می توانید از اقامت در میان مردم محلی ترکیه لذت ببرید و با ان ها بیشتر صمیمی شوید، بلکه می توانید به فعالیت های ورزشی در میان کوه ها و صخره های کاپادوکیا بروید. اگر هم علاقه مند به تاریخ هستید، این محل مکان های تاریخی جذابی را برای شما در خود پنهان نموده است. (سفر به شهر تاریخی کاپادوکیا )

 تماشای غروب در سفر به کاپادوکیا

با پیاده روی در جاده ای باریک که به سمت بالای گورمه می رود، در عرض ۵ دقیقه خود را به نقطه ای معروف به سانست پوینت (Sunset Point) می رسانید. در اینجا می توانید غروب خورشید را در میان صخره های دودکش مانند گورمه تماشا کنید. هر چند در اینجا کافه ای برای خریدن اسنک و چای وجود دارد، با این بسیاری از گردشگران با خود مواد غذایی می آورند. می توانید فلاسکی چای به همراه داشته و در حین تماشای غروب خورشید میل کنید.

کلیساهای مخفی رایگان را کشف کنید

شما می توانید در بیرون از شهر به دیدن موزه روباز گورمه بروید. همچنین کلیساها و عبادتگاه هایی را که در درون کوه ها کنده شده اند، ببینید. برای این کار باید ورودی پرداخت کنید. هر چند در این موزه اشیا بسیار ارزشمندی را از اوایل مسحیت خواهید دید اما اگر به دنبال تفریحاتی رایگان هستید بهتر است در اطراف پیاده روی کنید. با پیاده روی و گشت و گذار در اطراف موزه می توانید تعدادی از کلیساها را که در میان کوه ها کنده شده اند، بیابید. تا زمانی که وارد آن ها نشده اید، متوجه نقاشی های زیبای آن ها و ماهیت آن ها نخواهید شد. بنابراین حتما گشت و گذار را فراموش نکنید. بسیاری از این نقاشی ها مربوط به ۱۰۰۰ سال پیش هستند.

پیاده روی در این کاپادوکیا، تفریحی رایگان است. قید تورهای سبز، آبی و قرمز به این منطقه را بزنید. بسیاری از این تورها، شما گردشگران را در بعضی از صحنه های زیبا برای عکاسی رها می کنند و با این کار وقت شما را بیهوده هدر می دهند. در صورتی که در گورمه جاذبه های بی نظیری برای دیدن وجود دارد که در این تورها گنجانده نمی شود. به تنهایی در میان کوچه های اطراف هتل خود بگردید. در این مناطق مسیرهای کاملا مشخصی وجود دارد. بنابراین به هیچ عنوان گم نخواهید شد. فعالیت پیاده روی در میان کاپادوکیا به خودی خود جذاب هست که نیازی به گرفتن تورهای مختلف نداشته باشید.

اگر در ماه های پاییز به این منطقه سفر کنید، کمتر کسی را به عنوان گردشگر خواهید دید. هر چند پاییز است اما وزش باد آزار دهنده نخواهد بود. شاید تنها در دره رز / رد به دیگر افراد برخورد کنید، اما در دیگر مناطق توریست دیگری را ممکن اسن نبینید. در نتیجه برای زوج ها، در سفر به کاپادوکیا بهترین زمان خواهد بود.

برای پیاده روی به دره رد / رز (Rose/Red Valley) بروید که بی نهایت زیباست. پس از آن می توانید از دره زمی اند گورکوندره (Zemi & Görkündere Valley) دیدن کنید. پیاده روی در این دره می تواند بسیار جذاب باشد. چرا که در طول پیاده روی از میان تونل ها می گذرید، از دره ها پایین می روید. سپس کمی صخره نوردی می کنید و برای این کار در طول مسیر طناب هایی را پیدا می کنید که کمک می کند. می توانید در نهایت غروب خورشید را در این منطقه تماشا کنید. دیدن دره کلیکلار (Kiliclar Valley) و دره میستری (Mystery Valley) را هم از دست ندهید.

دوچرخه سواری در کوهستان کاپادوکیا

در میان این کوه ها، مسیرهای مشخصی را برای دوچرخه سواران در نظر گرفته اند. اگر چه بعضی از مسیرها بسیار حرفه ای هستند، اما با انتخاب مسیرهای راحت تر می توانید به راحتی دوچرخه سواری کنید و بهتر از منطقه لذت ببرید. در شهر امکانات خوبی برای کرایه دوچرخه برای ۴ ساعت وجود دارد. حتی برای دیدن دره ها نیز می توانید با دوچرخه بروید. قیمت کرایه دوچرخه ۲۰ لیر است. اگر برای کل روز دوچرخه را کرایه کنید، به صرفه تر خواهد بود چرا که حدود ۳۰ لیر را خواهید پرداخت. نیازی به گرفتن راهنما نیز ندارید. تنها از نقشه راهنما کمک بگیرید.

تماشای بالن های کاپادوکیا

اگر توان مالی خوبی دارید قطعا یک ساعت سوار بالن هوای داغ شوید، ارزش خواهد داشت تا این منطقه را از آسمان ببینید. در غیر این صورت بهتر است که تنها از دور به منظره بالا رفتن بالن ها نگاه کنید. دیدن این متظره جذاب نیز تماشایی است. می توانید به منطقه ای که نمای بازی به شما می دهد مانند ارتفاعات بروید تا بهتر بالا رفتن بالن ها را ببینید. برای خرید تور بالن سواری در این منطقه به سراغ تورهایی بروید که به شما صبحانه رایگان نیز می دهند. ( سفر به شهر تاریخی کاپادوکیا )

سوغات کاپادوکیا

 1-میوه خشک / آجیل ترکی

تقریبا همه می دانند که میوه های خشک و آجیل منبع خوبی برای تغذیه هستند. همانطور که معلوم است، کاپادوکیا محل خوبی برای منبع میوه های خشک و آجیل است.
همچنین طیف گسترده ای از انواع راحت الحلقوم وجود دارد که از بهترین سوغات ترکیه است. بیشتر این مغازه ها دارای نمایش عظیمی از انواع میوه های خشک و آجیل ترکیه هستند.

2- جواهرات

طلا و جواهرات و نقره جات این منطقه عالی است

3- اسباب بازی – یادگاری

می توانید از بیشتر مغازه ها، هدایای کوچکی به عنوان یادگاری خریداری کنید و به همه ی عزیزانتان تقدیم کنید. کالاهایی که در این مغازه های سوغات ، به فروش می رسد بسیار خاص هستند. این هدیه ها می تواند آهن رباهای خاص، لیوان های زیبای نوشیدنی، یک قاب عکس، بطری های رنگارنگ ، یک دستبند، Zippo ، یک مجسمه ی کوچک از یونان باستان و ماکت های مختلف از بالن های رنگی باشد.

4. آشپزخانه – دکورمنزل

شما قطعا از ظروف سرامیکی دست ساز و یا دکوری های زیبا که با قیمت های بسیار مناسب عرضه می شود خریداری می کنید.
لوسترها، چراغ های روی میزی و گلدان ها سوغاتی جذابی هستند

5- فرش

ترکیه از جمله بهترین بافندگان فرش بوده است. هنگامی که شما به ترکیه سفر می کنید، می توانید بهترین فرش های دست بافت را در کاپادوکیا پیدا کنید.

6- لباس دستبافت

شال دستباف، لباس بچه گانه و کفش و لباس های تابستانی نیز سوغاتی عالی از سفر شما به کاپادوکیا هستند.

7- سرامیک 

دو چیز وجود دارد که شما در منطقه کاپادوکیا بسیار جذاب هستند. این دو چیز، سنگ های حکاکی شده ی جذاب و سرامیک های رنگی و گل سرخ در مدل های مختلف اند.

8- عکس یادگاری 

اگر شما یک عکاس حرفه ای هستید یا نه، می توانید در کاپادوکیا با همراهانتان عکس های یادگاری زیبایی بیاندازید و همان جا قاب انتخاب کنید و آماده بخرید. چشم انداز تپه های سنگی و کوه های سنگی بهترین منظره برای عکس یادگاری اند

سفر به شهر تاریخی کاپادوکیا


13 نوشته
سلام من سارا هستم از بخش اخبار و مقالات شرکت امپریال ترکیه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند